Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka cilësuar kundërshtarët e tij politikë si "çakej" të mbështetur nga Perëndimi dhe tha se të tillët në vend dhe jashtë kërkojnë ta dobësojnë Rusinë. "Fatkeqësisht, ende ka njerëz në vendin tonë, të cilët si çakej sillen vërdallë ambasadave dhe misioneve të huaja diplomatike, duke llogaritur në mbështetje të qeverive dhe fondeve të huaja, por jo në mbështetjen e popullit të vet", tha Putin.
XS
SM
MD
LG