Ndërlidhjet

NJU JORK


Gazetari rus, Dimitri Muratov, dhe ai pakistanez, Mazhar Abbas, u nderuan me Medaljen e Lirisë së Shtypit nga Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve. Muratov është themeluesi i "Novaja Gazeta", gazetë e cila ka humbur tre gazetarë në betejën për lirinë e shtypit, në mesin e të cilëve është edhe Ana Politikovskaja.
XS
SM
MD
LG