Ndërlidhjet

ROMË


Arkeologët italianë besojnë se e kanë zbuluar shpellën, në të cilën sipas legjendës, ulkonja i ka ushqyer Romulin dhe Remin, vëllezërit binjakë themelues të Romës.
Shpella e nëndheshme, e zbukuruar me guaska dhe mozaike mermeri ngjyrash të ndryshme, është zbuluar afër gërmadhave të pallatit të perandorit August në kodrën Palatine.
XS
SM
MD
LG