Ndërlidhjet

ATHINË


Ministrat e Mbrojtjes të Greqisë dhe të Francës, Evangelos Meiramakis dhe Herve Morin, sot kanë diskutuar mbi çështjet në Ballkan dhe marrëdhëniet me Turqinë.
Lidhur me Kosovën, Morin tha se është "esenciale që i gjithë Bashkimi Evropian të mbetet i bashkuar rreth kësaj çështjeje", pavarësisht nëse bisedimet për statusin final të Kosovës do të jenë të suksesshme deri më 10 dhjetor.
Dy ministrat u takuan në ceremoninë e inkorporimit formal të 15 aeroplanëve luftarakë francezë në forcat ajrore të Greqisë.
XS
SM
MD
LG