Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, e ka dekoruar me Medaljen e Artë Ushtarake komandantin e Krahut Jugor të NATO-s, admiralin amerikan Harry Ulrich, i cili pas disa ditësh e përfundon misionin e tij në këtë post. Duke i ndarë medaljen, presidenti Sejdiu tha se admirali Ulrich ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për paqen, stabilitetin dhe sigurinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG