Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 13 veta janë vrarë dhe 57 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në një treg në Bagdadin qendror. Policia e Irakut njoftoi se në mesin e të plagosurve janë edhe gjashtë policë.
Në qytetin Mosul, një sulmues u vetëvrasës u përplas me automjetin e tij përplot eksploziv në automjetin e patrullës së policisë, duke shkaktuar vdekjen e pesë njerëzve, përfshirë dy policëve.
XS
SM
MD
LG