Ndërlidhjet

NJU DELHI


Të paktën tre shpërthime pothuaj simultane tronditën tre qytete të ndryshme të Indisë. Zyrtarët thanë se të paktën 10 njerëz kanë vdekur. Shpërthimet ndodhën në Lucknow, Faizabad dhe qytetin e shenjtë, Benares.
Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet, ndërsa policia nuk ka apostrofuar të dyshuar.
XS
SM
MD
LG