Ndërlidhjet

LONDËR


Miqtë dhe familjarët e ish agjentit rus Aleksandr Litvinenko e shënuan njëvjetorin e vdekjes së tij duke u zotuar se do ta zbulojnë të vërtetën rreth pohimeve për helmimin e tij. Litvinenko, një kritik i presidentit Vladimir Putin, vdiq në një spital në Londër pasi ishte helmuar me substancën radioaktive polonium.
Moska ka refuzuar të ekstradojë Andrei Lugovoi, të cilin prokurorët britanikë e dyshojnë për vrasjen e Litvinenkos.
XS
SM
MD
LG