Ndërlidhjet

ISLAMABAD


16 veta humbën jetën nga dy sulme vetvrasëse në jug të Pakistanit. Sulmet kishin si cak forcat qeveritare të sigurisë.
Pakistani gjatë muajve të fundit ka parë rritje të aktivitetit të militantëve, të cilët kanë vënë në shënjestër trupat ushtarake dhe policore.
XS
SM
MD
LG