Ndërlidhjet

KANBERRA


Numërimi i parë i votave tregon se opozita Laburiste është fituese e zgjedhjeve të përgjithshme në Australi.
Opozita ka premtuar se nëse fiton do nënshkruajë protokollin e Kiotos, që parasheh masa për ndalimin e ngrohjes globale dhe do tërheqë trupat nga Iraku.
XS
SM
MD
LG