Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 16 veta kanë humbur jetën nga dy sulme vetvërasëse në jug të Pakistanit. Sulmet kishin si cak forcat qeveritare të sigurisë.
Pakistani gjatë muajve të fundit ka parë rritje të aktivitetit të militantëve, të cilët kanë vënë në shënjestër trupat ushtarake dhe policore.
Në zhvillime tjera, Komisioni i Zgjedhjeve, sot e konfirmoi fitoren e presidentit Pervez Musharraf në zgjedhjet presidenciale në tetorin e kaluar.
XS
SM
MD
LG