Ndërlidhjet

KABUL


Nga një sulm vetëvrasës e humbën jetën së paku tetë civilë, përfshirë disa fëmijë, si dhe një ushtar italian. Incidenti ndodhi në afërsi të kryeqytetit afgan Kabul, kur forcat e ISAF-it po lëshonin në përdorim një urë të re. Njerëzit ishin tubuar të shohin ngjarjen në çastin kur sulmuesi e hodhi veten në erë. Në mesin e nëntë të plagosurve është edhe një ushtar italian.
XS
SM
MD
LG