Ndërlidhjet

ZAGREB


Sot në Kroaci po mbahen zgjedhjet paralamentare. Pritet garë e ashpër ndërmjet Bashkësisë Demokratike Kroate të kryeminsitrit aktual, Ivo Sanader dhe Partisë Social Demokrate në opozitë. Të dy partitë mbështesin anëtarësimin e Kroacisë në NATO dhe në BE, por Partia Social Demokrate dëshiron që të mbahet referendum para anëtarësimit në NATO. Të dy partitë kanë premtuar reforma më të shpejta dhe tolerancë zero për korrupsion.
XS
SM
MD
LG