Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri Vojisllav Koshtunica tha sot se Serbia kurrë nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, pasi sipas tij, ajo është "ilegale dhe e parregullt". "Serbia do të tregojë unitet se pavarësia e njëanshme do të thotë asgjë", tha zoti Koshtunica dhe shtoi se "njohja nga Amerika ose nga çdo vend tjetër nuk do të ndryshojë asgjë dhe se vetëm një akt ilegal do ta shndërrojë në gjë normale dhe të rregullt".
XS
SM
MD
LG