Ndërlidhjet

ATHINË


Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, arriti sot për një vizitë disaditëshe në Greqi. Pritet që nesër zoti Topi të takohet me presidentin grek, Carolos Papoulias, me kryeminsitrin Costas Karamanlis dhe me liderë opozitarë. Raportohet se temë e bisedimeve do të jenë marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe statusi i Kosovës.
XS
SM
MD
LG