Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush sot do të mbajë takime të ndara me liderët izraelitë dhe palestinezë, në kuadër të përgatittjeve për konferencën paqësore që fillon nesër në Annapolis të Shteteve të Bashkuara. Mbrëmë presidenti Bush tha se është "personalisht i përkushtuar" për ta zgjidhur konfliktin izraelito-palestinez, përfshirë këtu krijimin e shtetit palestinez demokratik që do të jetë në paqe dhe siguri me Izraelin.
XS
SM
MD
LG