Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush do të mbajë takime të ndara me liderët izraelitë dhe palestinezë në kuadër të përgatitjeve për konferencën paqësore që fillon nesër në Annapolis. Mbrëmë Bush tha se është "personalisht i përkushtuar" për ta zgjidhur konfliktin izarelito-palestinez, përfshirë dhe krijimin e shtetit demokratik palestinez, që do të jetojë në paqe dhe siguri me Izraelin.
Në konferencë pritet të marrin pjesë përfaqësues nga 40 vende.
XS
SM
MD
LG