Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice do takohet sot me homologun e saj rus Sergei Lavrov, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në konferencën paqësore për Lindjen e Mesme.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack tha se dy shefat e diplomacive do të bisedojnë për çështjen bërthamore të Iranit, mburojën raketore në Evropë dhe për çështjen e Kosovës.
XS
SM
MD
LG