Ndërlidhjet

GAZA


Trupat izraelite kanë vrarë dy militantë palestinezë dhe një civil në Rripin e Gazës. Grupi Hamas, i cili në qershor e mori kontrollin në territorin bregdetar, tha se dy militantët e grupit ishin vrarë në afërsi të kampit të refugjatëve Jabaliya në veri të Gazës.
Armata izraelite tha se trupat i qëlluan për vdekje dy palestinezët, teksa përpiqeshin të vendosin eksploziv afër murit rrethues kufitar.
XS
SM
MD
LG