Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka plane t'ia dalë në krye me çdo lloj dhune që do të shpërthente nëse Kosova e shpall pavarësinë, por për zbatimin e këtyre planeve duhet ta mbajë autoritetin e Kombeve të Bashkuara tha komandanti i NATO-s per Evropën gjenerali John Craddock.
"Pavarësisht shpalljes së njëjanshme të pavarësisë, dhe pavaresisht pranimit të kësaj pavarësie, përderisa të jetë në fuqi rezoluta 1244, KFOR-i mund të vazhdojë të jetë forca e vetme e cila do të kujdeset për sigurinë dhe stabilitetin", tha Craddock.
XS
SM
MD
LG