Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq sot u shpreh kundër çfarëdo lëvizjeje të Kosovës për shpalljen e pavarësisë pa pëlqimin e Beogradit.
"Çfarëdo aksioni i njëanshëm do të nxisë aksion të njëanshëm nga pala tjetër dhe ky proces nuk do të çojë në paqe", tha zoti Tadiq gjatë vizitës së tij në Turqi.
Ai në Ankara u takua me presidentin turk Abullah Gyl, i cili tha se Turqia "deshiron që çështja të zgjidhet në mënyrë paqësore".
XS
SM
MD
LG