Ndërlidhjet

ANKARA


Policia turke ka arrestuar 300 persona që po përpiqeshin të kalonin ilegalisht kufirin për të shkuar drejt Evropës Perëndimore.
Shumica e imigrantëve të paligjshëm ishin nga Iraku, Irani dhe Afganistani. Turqia është një vend kyc tranziti për migracionin e paligjshëm.
XS
SM
MD
LG