Ndërlidhjet

ANKARA


Ushtria turke njoftoi se i ka sulmuar kryengritësit kurdë në veri të Irakut. Bëhet e ditur se në sulmin
janë përdorur artileria e rëndë dhe forcat ajrore, por trupat tokësore nuk kanë hyrë në territorin e Irakut. Të premten, qeveria e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan i autorizoi forcat e armatosura të fillojnë operacion në kufirin Turqi- Irak kundër kryengritësve kurdë.
XS
SM
MD
LG