Ndërlidhjet

BALI


Liderët botërorë kanë filluar të mbërrijnë në ujdhesën Bali të Indonezisë për të diskutuar luftimin e ngrohjes globale. Delegatë nga më shumë se 180 vende do të diskutojnë çfarë të bëhet pas Protokollit të Kjotos për reduktimin e gazrave në atmosferë, i cili skadon në vitin 2012.
Bisedimet që fillojnë nesër dhe do të zgjatin dy javë, do të trajtojnë edhe zvoglimin e shpyllëzimit, si dhe ndihmat për vendet e varfëra, të cilat pritet të goditen nga ndryshimet e klimës.
XS
SM
MD
LG