Ndërlidhjet

PRAGË


Në Lucern sot është hedhur shorti për grupet në kampionatin evropian të futbollit, që vitin e ardhshëm do të mbahet në Zvicër dhe Austri.
Në grupin A do të luajnë Zvicra, Çekia, Portugalia dhe Turqia, ndërsa në grupin B janë Austria, Kroacia, Gjermania dhe Polonia.
Grupin C e përbëjnë Holanda, Italia, Rumania dhe Franca, ndërsa në grupin D, ndodhen kampioni aktual Greqia, bashkë me Suedinë, Spanjën dhe Rusinë.
XS
SM
MD
LG