Ndërlidhjet

SINGAPOR


Nënsekretari amerikan i Shtetit tha se bisedimet mbi rezolutën për sanksione të reja ndaj Iranit kanë bërë "një hap përpara" falë bashkëpunimit kinez. Nicholas Burns tha se ai është "veçanërisht i kënaqur" nga ky progres. Ai tha se në Këshillin e Sigurimit, tash ka mbetur të bindet vetëm Rusia.
Trysnia për sanksione të reja u shtua javën e kaluar pasi dështuan bisedimet mes Bashkimit Evropian dhe Iranit lidhur me programin bërthamor iranian.
XS
SM
MD
LG