Ndërlidhjet

KARAKAS


Në Venezuelë u refuzua propozimi për ndryshimin e Kushtetutës, që presidentit aktual, Hugo Chavez do t'i mundësonte që në këtë post të mbetej pa kufizime. Sipas autoriteteve kombëtare zgjedhore, 51% kanë votuar kundër ndryshimeve në referendumin e djeshëm. Duke pranuar rezultatin dhe humbjen, Chavez tha se dëshironte që Venezuelën ta udhëhiqte gjatë dhe ta shndërrronte në shtet socialist.
XS
SM
MD
LG