Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer tha se KFOR-i do të dëshmojë se gabon ai që mendon se me dhunë mund t'i zgjidhë problemet në Kosovë, dhe shtoi se "KFOR-i është i gatshëm të mbrojë pakicën serbe" në Kosovë . Në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiq, Scheffer tha se tash "është kohë e ndjeshme", sepse Treshja e Grupit të Kontaktit po e përfundon punën. Ai tha se për Kosovën të premten do të bisedojnë shefat e diplomacive të NATO-s dhe ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.
XS
SM
MD
LG