Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sllovakia, si anëtare e BE-së është kundër shpalljes së njëanshme të pavarësisë së Kosovës dhe nuk do ta njohë nëse ajo ndodh në atë mënyrë, ka thënë ministri i Jashtëm, Jan Kubish në takimin me ministrin për Kosovën në qeverinë serbe, Sllobodan Samarxhiq.
Në komunikatën e ministrisë thuhet se Kubish ka thënë se Sllovakia mbështet dërgimin e misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, meqë BE-ja në këtë mënyrë do të merrte përgjegjësinë për sigurinë dhe stabilitetin në rajon.
XS
SM
MD
LG