Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një raport i qeverisë amerikane thotë se shërbimi i kundërzbulimit ka përcaktuar se Irani e ka ndërprerë programin e armëve bërthamore në vitin 2003, por ende vazhdon të pasurojë uraniumin, proces që mund të çojë në ndërtimin e bombës bërthamore.
Raporti i Vlerësimit Kombëtar të Kundërzbulimit thotë se Irani mund të ketë sasi të mjaftueshme uraniumi të pasuruar ndërmjet viteve 2010 dhe 2015.
XS
SM
MD
LG