Ndërlidhjet

PARIS


Kontingjenti francez i KFOR-it, do të reagojë nëse cili do përpiqet ta destabilizojë gjendjen në Kosovë, tha ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Dragan Shutanovac pas takimit me homologun francez, Herve Morin.
Shutanovac tha se zyrtarët francezë të mbrojtjes i kanë premtuar se do të bëjnë çmos që të pengojnë çdo konrlikt në Kosovë, dhe se do t'i pamundësojnë të gjithë ata që dëshirojnë ta destabilizojnë gjendjen në Kosovë.
XS
SM
MD
LG