Ndërlidhjet

MOSUL


Sekretari i mbrojtjes Robert Gates po zhvillon një vizitë të paparalajmëruar në Irak. Gates pritet të kërkojë nga udhëheqësit e Irakut që ta shrytëzojnë zvoglimin e dhunës në vend për të shënuar përparim në ripajtimin kombëtar.
Ndërkohë, të paktën tetë njerëz e kanë humbur jetën në shpërthimet e sotme në Bagdad dhe Mosul.
XS
SM
MD
LG