Ndërlidhjet

BRUKSEL


Stabiliteti i Kosovës do të jetë në krye të agjendës në takimin formal të ministrave të Jashtëm të NATO-s, që të premten do të mbahet në Bruksel.
"Ne presim që çështja A, B dhe C të jenë: Kosova, Kosova dhe Kosova", e transnmeton agjencia DPA një diplomat të lartë amerikan.
Pritet që në takim, NATO të riafirmojë përkushtimin ndaj KFOR-it në nivelin aktual të trupave.
XS
SM
MD
LG