Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Mbrojtjes Anatoly Serdykov tha se Rusia sot ka filluar manovra detare në Atlantikun verior dhe në Mesdhe për t'i dhënë shtysë pranisë së vet detare.
Agjencitë ruse të lajmeve raportuan se Serdykov i ka thënë presidentit Vladimir Putin se manovrat do të zgjatin deri në muajin shkurt. Serdykov ka thënë se në manovrat janë angazhuar katër luftanije, shtatë anije tjera nga flotat e Veriut, e Detit të Zi dhe Baltikut, si dhe 47 aeroplanë dhe 10 helikopterë.
XS
SM
MD
LG