Ndërlidhjet

PEKIN


Mediat kineze njoftuan se 40 njerëz e humbën jetën dhe 74 kanë mbetur të ngujuar pas shpërthimit në një minierë në veri të vendit. Kina ka bilancin më fatal të minierave në botë. Vitin e kaluar në minierat e Kinës e humbën jetën rreth 5 mijë veta.
XS
SM
MD
LG