Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i jashtëm slloven, Dimitrji Rupel ka deklaruar se situata në Kosovë është më problematikja dhe më e komplikuara, për të shtuar se rreth statusit duhet pritur "të ulen gjakrat".
"Duhet të bisedojmë me miqtë tanë në Beograd dhe Prishtinë, që të mos ketë akte të pakontrolluara. Duhet biseduar me Shtetet e Bashkuara të mos ndërmarrin aksione të njëanshme dhe më e rëndësishmja është të ruhet uniteti i Bashkimit Evropian, se me këtë plan shihet se do ketë vështirësi", tha Rupel në parlamentin slloven.
XS
SM
MD
LG