Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia ka varur sot tre vrasës dhe për herë të parë ka zbuluar emrat e tyre dhe detalet e krimeve. Të tre janë nga mosha 42 deri ne 74 vjeq, dhe kanë qenë të denuar për vrasje të shumfishta. Ministria e Drejtësisë më parë kishte njoftuar vetëm numrin e njerëzve të varur, megjithëse mediat japoneze duhet zbuluar identitetin e tyre. Japonia ka ekzekutuar nëntë persona gjatë këtij viti.
XS
SM
MD
LG