Ndërlidhjet

NJU JORK


Treshja ndërkombëtare për statusin e Kosovës sot pritet t'i dorëzojë raportin e saj sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon. Mbrëmë, zoti Ban tha se pret raportin se Prishtina dhe Beogradi, pas bisedimeve katërmujore, nuk ia dolën të arrijnë marrëveshje.
- Jam i brengosur për këtë nivel të progresit. Raportin që do ta marrë nga Treshja, do t'ia shpërndajë Këshillit të Sigurimit, tha Ban Ki-moon.
XS
SM
MD
LG