Ndërlidhjet

VJENË


Sekretari shtetëror francez për çështje evropiane, Jean-Pier Jouyjet, tha mbrëmë se "Franca beson se deklarata e pavarësisë së Kosovës është e pashmangshme". Ai mëtutje kërkoi nga Prishtina dhe Beogradi që të "tregojnë përmbajtje" dhe "t'i shmangen turpërimit të palës tjetër". Këto komente zoti Jouyjet i bëtri gjatë qëndrimit në Vjenë.
XS
SM
MD
LG