Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria Amerikane ka njoftuar se 12 militant të dyshuar janë vrarë dhe 13 të tjerë janë arrestuar gjatë bastisjes në pjesën qëndore dhe veriore të Irakut. Në njërën bastisje 10 militant të dyshuar janë vrarë afer Yusufiya, 20 kilometra ne në jug të Bagdadit gjatë një operacioni ku në shënjestër ishin anëtarët e Al-Kaidas.
XS
SM
MD
LG