Ndërlidhjet

KABUL


NATO dhe trupat Afgane të mbështetura nga helikopterët janë angazhuar në një operacion masiv për të rimarrë pjesën jugore të qytetit të Afganistanit, që mbahet nga militantet islamik nga fillimi i këtij viti.
Ministra afgane e mbrojtjes tha se qyteti Musa Qala është rrethuar dhe sulmet ajrore kanë filluar, ndërsa janë vrarë 12 kryengritës dhe dy fëmijë. Operacioni pritet të zgjasë disa ditë.
XS
SM
MD
LG