Ndërlidhjet

KAJRO


Së paku tre persona raportohen të vrarë dhe më shumë se 100 të tjerë të lënduar nga zjarri i shkaktuar në universitetin e qytetit Egjiptian Zaqaziq, në veri-lindje të Kajros. Incidenti ka ndodhur në një degë lokale të Universitetit al-Athar. Ky universitet konsiderohet si institucioni më i madh edukativo-islamik ne Egjipt.
XS
SM
MD
LG