Ndërlidhjet

KANDAHAR


NATO dhe forcat afgane kanë vrarë së paku 12 militantë talibanë dhe dy fëmijë në një përpjekje për të marrë një nga pikëmbështetjet më të fuqishme të talibanëve në vend.
Më parë autoritetet afgane kishin ftuar talibanët të dorëzoheshin, sepse ndryshe rrezikonin jetët e civilëve. Zëdhënësi i qeverisë afgane tha se para fillimit të operaciont qindra civilë kishin braktisur qytetin Musa Kala ku u zhvillua operacioni.
XS
SM
MD
LG