Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët irakian njoftuan se një bombë që shpërtheu në pjesën anësore të rrugës, ka shkaktuar vdekjen e kryeshefit të policisë në provincën Babil. Eksplodimi që ndodhi në provincen Hillah, në jug të Bagdadit shkaktoi vdekjen e Gjeneralit Qais Al Mamouri dhe së paku dy trupërojeve të tij. Dy ushtarë irakian u vranë sot në qendra të ndryshme në Beji, ne pjesen veriore te vendit me një makinë autobombë që cak të sulmit kishin vendkontrollimet e tyre.
XS
SM
MD
LG