Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e Jashtme e Iranit ka bërë të ditur se Iraku ka propozuar mbajtjen e raundit të dytë të bisedimeve amerikano – iraniane gjatë muajit të ardhshëm në Bagdad.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Mohamed Ali Hoseini ka thënë se Teherani është duke e studiuar propozimin.
Zyrtarët amerikanë dhe iranian kanë mbajtur tre raunde të diskutimeve në Bagdad nga maji i këtij viti kushtuar situatës së sigurisë në Irak.
XS
SM
MD
LG