Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjensia iraniane e lajmeve ISNA raporton se Irani dhe Kina kanë nënshkruan marrëveshje tre vjeçare për nafën në vlerë 2 miliard dollarë. Ministria iraniane e nafës dhe Sinopeku kinez kanë nënshkruan kontratë në Teheran për zhvillimin e Yadavaran fushë e naftës në jug-perendim të provincës Kuzestan. Kina dhe Irani në dhjetor të vitit të kaluar kanë nënshkruar memorandumin e mirkuptimit në vlerë prej 16 miliardë dollarëve për të zhvilluar fushat e gazit në Veri të Iranit.
XS
SM
MD
LG