Ndërlidhjet

DENVER


Të paktën tre njerëz kanë vdekur në dy incidente me të shtëna në shtetin Colorado. Pesë veta u qëlluan në një Kishë evangjeliste në Colorado Springs. Disa orë më herët, dy veta u vranë dhe disa u plagosën kur një i armatosur hyri në një qendër trainimi për misionarët e rinj në një paralagje të qytetit Denver. Policia nuk e di nëse ngjarjet janë të ndërlidhura, por tha se i armatosuri më pas ishte vrarë nga rojet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG