Ndërlidhjet

MOSKË


Aktivistët në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut akuzojnë presidentin Vladimir Putin se po vazhdon me shkeljne e të drejtave të njeriut dhe shtypjen politike.
"Rusia ka bërë hap serioz drejt diktaturës", tha aktivisti i njohur rus Lev Ponomarev.
XS
SM
MD
LG