Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Nicholas Sarkozy ka kërkuar nga udhëheqësi libian Muammar Ghadafi të bëjë përparime konkrete në gjendjen e të drejtave të njeriut në vend.
Vizita e Ghadafit në Paris shkaktoi zemërimin e aktivistëve të të drejtave të njeriut në Francë.
Sarkozy ka bërë të ditur se do nënshkruajë një kontratë me vlerë prej 14.7 miliardë dollarë me Libinë gjatë vizitës së Ghadafit. Marrëveshja parasheh bashkëpunimin në fushën e energjisë bërthamore dhe shitje armësh.
XS
SM
MD
LG