Ndërlidhjet

NJU JORK


Orkestra Filarmonike e Nju Jorkut ka pranuar ftesën për të dhënë koncert në Penjan të Koresë së Veriut.
Koreja e Veriut një nga vendet më të izolura sot në botë ka ftuar qysh në verë një nga orkestrat më të njohura në botë.
Koncerti mund të shërbejë si shenjë e lehtësimit të tensioneve mes Shteteve të Bashkuara dhe shtetit komunist.
XS
SM
MD
LG